Stargard Szczeciński: duży spór o mały gabinet stomatologiczny

06-11-2012, 05:40
W Stargardzie Szczecińskim trwa konflikt o nielegalnie podnajęty 27 mkw. gabinet stomatologiczny. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, który wykorzystywał pomieszczenia niezgodnie z umową może zapłacić 320 tys. zł kary

O sprawie donosi szczecińska Gazeta Wyborcza. Przypomina, że historia sporu sięga końca 2008 roku. Wtedy to ówczesny zarząd województwa zdecydował, że Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy nie powinien zajmować się stomatologią zarówno w Stargardzie Szczecińskim, jak i w Szczecinie.

Jego zadania w tym drugim mieście przejęła szybko inna marszałkowska jednostka, przychodnia portowa, którą zarządzał Karol Wasilewski. Odmówił on jednocześnie prowadzenia usług stomatologicznych w Stargardzie Szczecińskim, twierdząc, że jest to dla niego nieopłacalne.

I pewnie nie byłoby całej sprawy, gdyby nie to, że gabinet podnajęła jego żona dentystka. Za wyposażenie (m.in. trzy nowe unity warte 40 tys. zł), kontrakt z NFZ i prawo do dzierżawy 27 mkw. zapłaciła 34 tys. zł.

Problemy NZOZ Wasilewscy zaczęły się, kiedy Pomorska Fundacja Ochrony Zdrowia, od której WOMP wynajmował pomieszczenia, uznała, że marszałkowska jednostka nie miała prawa podnajmować gabinetu stomatologicznego innemu podmiotowi. Do tego stanowiska przychylił się sąd. Przy okazji zauważono, że marszałkowskiemu WOMP stomatologia przynosiła straty, a spółce M.K. Wasilewscy opłacało się tę część stomatologii kupić i prowadzić.

Jak podaje "Gazeta", Pomorska Fundacja Ochrony Zdrowia będzie domagać się od WOMP 320 tys. zł.