AAAA dentystę do Biedronki

31-10-2012, 05:34
Otwarta niedawno, z wielką pompą, dwutysięczna Biedronka w Polsce nie różni się od pozostałych. Czy w markecie nr 4000 pracować będą również dentyści?

Brzmi absurdalnie, ale zapewne podobnie myśleli portugalscy lekarze jeszcze kilka lat temu. Dziś mają swoje gabinety w supermarketach Pingo Doce. Co ma to wspólnego z polską siecią handlową? Tego samego właściciela.

Absurd...

Grupa Jeronimo Martins (JM), właściciel sklepów Biedronka, otworzył właśnie kolejną poradnię medyczną WalkIn Clinics. Wszystkie działają na terenie supermarketów Pingo Doce (w sumie jest ich 360 w kraju).

Pierwsze kliniki pojawiły się w Lizbonie, Sintrze, Aveiro oraz w Santa Maria da Feira. W placówkach Walk'In Clinics można zrealizować podstawowe badania medyczne, a także odwiedzić jednego ze specjalistów. W otwartych codziennie przez 12 godzin poradniach przyjmują lekarze z kilku dziedzin, m.in.: interny, stomatologii, diabetologii. Personel prowadzonych przez spółkę JM przychodni liczy już ponad 100 lekarzy i pielęgniarek.

- Koncepcja poradni medycznych doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie coraz bardziej zabieganego portugalskiego konsumenta, który w obiektach Walk'In Clinics może liczyć na szybką wizytę u lekarza przekonują właściciele grupy Jeronimo Martins.

Walk'In Clinics kuszą także cenami. Wizyty kosztują średnio 30 euro, czyli dwa razy taniej niż w prywatnych poradniach, funkcjonujących na terenie Portugalii.

...czy trend?

Dziś trudno wyobrazić sobie gabinet stomatologiczny na terenie Biedronki, ale patrząc na rozmach inwestycyjny właściciela (program inwestycyjny całej Grupy Jeronimo Martins w 2012 r. ma osiągnąć wartość około 650 mln euro, z czego ok. 80 proc. zainwestowane zostanie w Polsce) trudno przewidzieć jego przyszłe projekty. Prawdopodobnie bardziej realny byłby pomysł uruchomienia klinik medycznych przy sieci drogerii Hebe (40 w Polsce), których JM jest również właścicielem.