Podręczny czytnik zdjęć rentgenowskich

30-10-2012, 05:34
FireCR Dental Reader pozwala na szybką bezpośrednią transformację na nośnik cyfrowy 

rejestru rentgenowskiego.

Cała operacja odbywa się w trakcie jednej standardowej wizyty pacjenta. Nie jest wymagane, aby kontrolowana osoba przechodziła do oddzielnego pomieszczenia, w którym umieszczono by aparaturę rentgenowską. Zdjęcie wykonuje się niewielkim urządzeniem usytuowanym przy fotelu dentystycznym.

Najważniejsze jednak jest to, że tuż obok znajduje się czytnik zdjęć rentgenowskich (urządzenie nie większe od pudełka na buty). Wkłada się do niego napromieniowaną płytkę, na której utrwalony został obraz uzębienia. System nie wymaga wywoływania kliszy filmowej.

Cyfrowy zapis uwidoczniony jest w ciągu zaledwie kilku chwil na tablecie. Urządzenie umożliwia szybki eksport plików DICOM np. do obrazów JPEG. Przesył danych odbywa się bezprzewodowo. Lekarz dentysta może zatem niemal natychmiast po użyciu aparatury rentgenowskiej przedstawić pacjentowi wynik badania i wyjaśnić optymalny sposób leczenia.

Dla użytkownika cyfrowego czytnika istotne jest to, że urządzenie to jest zdecydowanie tańsze od tradycyjnych systemów. Tak więc inwestycja nie zwraca się latami tylko zaledwie po 3 6 miesiącach od zakupu. System ten zaprezentowany został oficjalnie kilka miesięcy temu.