OPMI Pico dla dentystów

29-10-2012, 05:45
Carl Zeiss wprowadza na rynek nowy model mikroskopu z przeznaczeniem dla gabinetów stomatologicznych, który można wykorzystywać w warunkach ambulatoryjnych, jak i na sali operacyjnej.

Obiektyw główny mikroskopu ma ogniskową 250 mm, z możliwością wymiany na inny (od 200 do 400 mm). Varioskop zapewnia duży zakres zmiennej zmotoryzowanej ogniskowej.

Kamera pozwala na nagrania wideo w rozdzielczości 1080 pikseli, przy częstotliwości 30 ramek na sekundę. Źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych (LED) zapewnia obraz o wysokiej rozdzielczości i o naturalnych kolorach.

Obraz przekazywany za pomocą światłowodu może być przesyłany na serwer z wykorzystaniem sieci LAN (Local Area Network) lub zapisać bezpośrednio na komputerze za pomocą łącza USB.

Oprogramowanie urządzenia pozwala na natychmiastowe przeniesienie obrazu, rejestrowanego przez mikroskop w jakości HD, do folderu, w którym są gromadzone dane pacjenta. Obraz z kamery może być dowolnie ustawiany na ekranie tak, żeby w łatwy sposób zaprezentować i wytłumaczyć pacjentom to co widzą na ekranie siedząc na fotelu dentystycznym.