Wynalazca The Wand z wykładami w Polsce

15-10-2012, 08:20
Do Polski przylatuje dziś Mark Hochaman. Charyzmatyczny naukowiec, wykładowca New York University, chirurg implantolog, peridontolog i ortodonta oraz wynalazca technologii The Wand, przeprowadzi wykłady na uczelniach medycznych w pięciu miastach.

Prelekcje o znieczuleniach miejscowych i technologii The Wand w stomatologii odbędą się w: Krakowie, Bytomiu, Wrocławiu, Białymstoku, Gdańsku i Warszawie. Hochman opowie m.in. o tym jak wykonywać przewidywalne znieczulenia działające dłużej, jak minimalizować uszkodzenia tkanek podczas deponowania znieczulenia a także, w jaki sposób bezpiecznie, skutecznie i bezboleśnie znieczulać pojedyncze zęby. Amerykanin spotka się także z lekarzami, asystentami oraz studentami.

Mark Hochman będzie przebywać w Polsce na zaproszenie firmy FM DENTAL.

Terminy spotkań:

KRAKÓW

16 października (wtorek), godz. 12:15, w sali niebieskiej w Instytucie Stomatologii UJ przy ul. Montelupich 4

BYTOM

17 października 2012 (środa), godz. 14.45, Sala wykładowa B10, Akademickie Centrum Stomatologii, pl. Akademicki 17

WROCŁAW

18 października 2012 (czwartek), godz. 15:30, Aula Uniwersytetu Medycznego, ul. Krakowska 26

BIAŁYSTOK

19 października 2012 (piątek) o godz. 9:00, Sali wykładowej, Centum Dydaktyki Stomatologicznej, ul. Skłodowskiej 24A

GDAŃSK

20 października 2012 (sobota), godz. 10:30, Sala seminaryjna, Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. M.Skłodowskiej-Curie 3a.

***

Dr Mark Hochamn
Dr Mark Hochman jest multidyscyplinarnym specjalistą w dziedzinie periodontologii, stomatologii implantologicznej oraz ortodoncji. Pełni obecnie funkcję zastępcy profesora ds. klinicznych w Szkole Stomatologicznej Uniwersytetu Nowojorskiego. Jest członkiem Nowojorskiego Centrum Stomatologii Specjalistycznej (New York Center for Specialized Dentistry), a także interdyscyplinarnej grupowej praktyki stomatologicznej, składającej się ze specjalistów zapewniających całościową opiekę stomatologiczną. Od 1999 roku dr Hochman pełni funkcję Dyrektora Klinicznego oraz Dyrektora ds. Badań Naukowych i Rozwoju w firmie Milestone Scientific Inc. w Nowym Jorku. Jest uznanym w świecie autorytetem w dziedzinie zaawansowanych systemów podawania leków w stomatologii i medycynie. Dr Hochman miał duży udział w licznych publikacjach stomatologicznych poświęconym różnym zagadnieniom, a także pracował i uczestniczył w znacznym zakresie w badaniach nad technologią C-CLAD, udostępnianą obecnie przez firmę Milestone, w tym także nad Systemem STA.  źrodło: wand.pl