9 miesięcy na ekstrakcję zęba

Autor: nieck • Źródło: en
12-10-2021, 14:30
Długi czas oczekiwania na poradę stomatologiczną to problem coraz większej liczby Brytyjczyków. Dziewięcioletnia dziewczynka czeka od stycznia 2021 r. na zabieg ekstrakcji zęba, który ma być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Problemy z bolącym zębem dziewięciolatka zaczęły się niemal przed rokiem. Mimo wyleczenia próchnicy, ból powrócił. W styczniu 2021 r. dostała się na listę oczekujących na ekstrakcję zęba w znieczuleniu ogólnym. Na usunięcie zęba czeka nadal, po wielu  bezsennych - z powodu bólu - nocach i nieobecnościach w szkole.

Brytyjskie gazety szeroko rozpisują się o problemach z dostępem do bezpłatnej opieki stomatologicznej. Niestety te trudności dla zwykłych ludzi oznaczają, że domowymi sposobami próbują przynieść sobie ulgę. Sami wyrywają zęby, przebijają ropnie, przyjmują duże ilości środków przeciwbólowych. Ta sytuacja stała się impulsem do stworzenia ruchu pacjenckiego "Toothless in Suffolk", który walczy o lepszy dostęp do świadczeń stomatologicznych finansowanych przez państwo. O czym informowaliśmy w tekście Bezzębni się jednoczą.