- Warto przyglądać się, temu co wydarzy się w Atenach, tym bardziej, że gospodarzem kolejnego spotkania EPA (w 2024 r.) będzie Białystok – informuje prof. Teresa Sierpińska, szefowa Sekcji Protetyki PTS.
Za każdym razem konferencja EPA organizowana jest w innym kraju europejskim, a tematyka to szeroko pojęta protetyka od materiałoznawstwa, poprzez stałe, ruchome uzupełnienia protetyczne, po implantoprotetykę.
Konferencja od lat gromadzi środowisko protetyków, zarówno tych pracujących w uczelniach medycznych jak i tych praktykujących.
Podczas konferencji reprezentowane będą praktycznie wszystkie kraje europejskie, ale także przedstawiciele: USA, Japonii, Izraela czy Kanady.
W trakcie trwania EPA można uzyskać wiedzę o aktualnych trendach protetycznych (potwierdzonych naukowo). Można wysłuchać licznych wykładów i podyskutować z uznanymi przedstawicielami świata nauki i praktyki.
W Atenach prezentacje wygłoszą m.in.: prof. Esposito, prof. Nitzan Bichacho, prof. Mario Sanz, prof. David Felton, prof. Marco Ferrari, prof. George Elides, prof. Daniel Edelhoff, prof. Phophi Kamposiora, prof. Andrea Ricci, prof. George Papavasiliou, prof. Francesco Mangano, prof. Elton Mijiritsky, prof. Stefano Lombardo i wielu innych.
Można również skorzystać z seminariów i warsztatów. Tu przedstawia się wiedzę opartą na faktach. Warto śledzić webinary organizowane każdego miesiąca przez EPA jak również postarać się o międzynarodowy certyfikat protetyczny sygnowany przez EPA.
Ostatni raz konferencja EPA odbyła się w Polsce w 2005 i została zorganizowana pod przewodnictwem prof. Wiesława Hędzelka, ówczesnego prezesa Sekcji Protetyki PTS.
Jednymi z założycieli EPA byli zmarły w 2018 r. prof. Eugeniusz Spiechowicz i prof. Włodzimierz Józefowicz (zmarł w 1993 r).
W 2024 r. EPA odbędzie się ponownie w Polsce - w Białymstoku, a tematem wiodącym będzie: okluzja - klucz do sukcesu w rehabilitacji protetycznej.
Czytaj także: Protetyka: najpierw Ateny, następnie Białystok
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.