Dentysta, dla którego sport jest sposobem na życie

en
12-09-2021, 09:06
Uprawianie sportu na co dzień rozwiązuje wiele problemów, na przykład uwalnia od stresu i wspomaga koncentrację, tak potrzebną w trakcie wykonywania zabiegów stomatologicznych.

Stomatologia w czasie pandemii COVID-19 jest trudną branżą. Zmieniono długość czasu zarezerwowanego na jedną wizytę, więc siłą rzeczy pacjentów przyjmowanych jest mniej, by nadrobić zaległości w klinikach brytyjskich wydłużono dentystom godziny pracy.

Wielu zaś ze stomatologów,  prowadzących własną praktykę, miało trudności finansowe i nie było w stanie skorzystać z urlopu, co oczywiście jeszcze potęgowało stres.

Londyński dentysta Robert Chaffe przyznaje, że przetrwał pandemię dzięki intensywnym treningom. Od pewnego momentu sport stał się dla niego stylem życia.

- Bieganie to świetna metoda na  pozbycie się stresu. Pandemia COVID -19 całkowicie zmieniła moje spojrzenie na życie, podobnie jak wielu innych ludzi. I właśnie pandemia była bodźcem, by zadbać o jak najlepszą formę. Przestałem korzystać z metra i dojeżdżam do pracy na rowerze. Wielu moich kolegów i przyjaciół zrobiło to samo i włączyło fitness do swoich codziennych zajęć. Naprawdę czuję, że im jestem sprawniejszy, tym lepiej radzę sobie z tym, co przyniesie życie, podkreśla dentysta.

Chaffe jest ambasadorem promowania korzyści płynących z mówienia o zdrowiu psychicznym, a w szczególności zachęca otaczających go mężczyzn do rozmów na ten temat.

Dentysta planuje pobiec w najbliższym londyńskim maratonie i  w ten sposób wziąć też udział w zbiórce funduszy dla British Dental Association Benevolent Fund. To organizacja charytatywna, która pomaga dentystom wymagającym finansowego wsparcia.