Testy pigułki przeciwko Covid-19 w toku

PAP/en
26-07-2021, 07:40
Japońska tabletka przeciwko COVID-19 ma eliminować koronawirusa w kilka dni.

Japońska firma Shionogi rozpoczęła testy na ludziach  pigułki przeciwko Covid-19; lek jest podawany raz dziennie i ma zneutralizować koronawirusa w mniej niż tydzień. Shionogi dołączyła w walce z Covid-19 do 

Japońska firma Shionogi  opracowała pigułkę przeciwko Covid-19. Rozpoczęte właśnie testy, które mają wykryć wszelkie skutki uboczne tego leku potrwają do przyszłego roku.

To już drugi tego typu środek, od kilku miesięcy trwają zakrojone na szeroką skalę także testy tabletki  firm Pfizer i Merck na Covid-19. Pfizer poinformował, że jego lek, który jest zażywany dwa razy dziennie, może być gotowy do wprowadzenia na rynek już w tym roku.

Wszystkie trzy firmy chcą wypełnić jedną z największych luk w walce z pandemią koronawirusa. Badania wykazały, że szczepionki są skuteczne w zapobieganiu poważnych chorób wywoływanych przez znane szczepy wirusa Covid-19, w tym zakaźny szczep Delta. Jednak część ludzi nie chce się szczepić, a przypadki zakażeń mogą wystąpić u tych, którzy dostają szczepionki.