Biodegradowalne tubki na pastę do zębów w masowej produkcji

en
20-05-2021, 11:06
Firma GSK - potentat w produkcji środków do higieny jamy ustnej - deklaruje, że do 2025 r. jej pasty do zębów będą sprzedawane w  biodegradowalnych opakowaniach.

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare  wprowadza na rynek tubki pasty do zębów w pełni nadające się do recyklingu. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów  do higieny jamy ustnej tego producenta, czyli pasty  marki Sensodyne, Parodontax i Aquafresh.

Punkt zwrotny w recyklingu - lipiec 2021 r.

Jeszcze w lipcu 2021 r., w wyniku współpracy z firmą Albea tubki z  opatentowanego  laminatu  Greenleaf zastąpią tubki z aluminiowego laminatu.   Wymiana rozpocznie się od opakowań Sensodyne Pronamel.  Natomiast firma  EPL Global, będzie dostarczać tuby z laminatu Platina.

Oba materiały przeszły testy zdolności do recyklingu wg wymogów amerykańskich oraz metodologii RecyClass obowiązującej w Europie. W ten sposób zapewniono,  że ​​tuby będą nadawać się do recyklingu zgodne ze stosowanymi procesami wykorzystywania odpadów. GSK zapowiada, że za cel stawia sobie, by do 2025 r. produkować  rocznie ponad miliard tubek pasty do zębów, które będą nadawały się do recyklingu.

Zdrowie jamy ustnej i walka o zdrowe środowisko

- Zobowiązaliśmy się, że do 2025 r. 100 proc. opakowań naszych produktów będzie nadawało się do recyklingu lub ponownego użycia, o ile pozwali na to jakość i bezpieczeństwo. To tylko część naszych dążeń do zrównoważonego rozwoju i pracy zmierzającej do rozwiązywania problemów środowiskowych i barier społecznych  w codziennych prozdrowotnych zabiegach,  powiedziała Sarah McDonald, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w GSK.