Stan zapalny w kieszeni i profilaktyka po leczeniu

Artykuł promocyjny dostarczony przezz Listerine
16-04-2021, 11:47
Kieszonki dziąsłowe mogą powodować u pacjentów wiele dokuczliwych dolegliwości takich jak: zaczerwienienie, ból dziąsła, krwawienie, nieprzyjemny zapach z ust, a nawet rozchwianie zębów. Jedną z przyczyn powstawania tego schorzenia jest nieprawidłowa, codzienna higiena jamy ustnej pacjenta. A jak wszyscy wiemy - lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapytaliśmy dr. Michała Berezowskiego o przyczyny i najskuteczniejszą profilaktykę kieszonek dziąsłowych.

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu kieszonek dziąsłowych?

Najczęstszym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu kieszonek są bakterie oraz wszystkie sytuacje, które predysponują do gromadzenia się bakterii w jamie ustnej.

Czy nieprawidłowe leczenie stomatologiczne może być przyczyną powstawania kieszonek dziąsłowych?

Niestety tak! Dlatego bardzo ważne jest żeby wiedzieć, jakie sytuacje mogą doprowadzić do powstawania kieszonek i jak im zapobiegać.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania kieszonek jatrogennych? I jak im zapobiegać w codziennej praktyce?

Najczęstsze przyczyny powstawania kieszonek jatrogennych związane są z najczęściej wykonywaną procedurą lecznicza w jamie ustnej - leczeniem próchnicy klasy II. Odpowiednie rekonstruowanie utraconych tkanek zęba może w znaczny sposób zabezpieczyć przed powstaniem kieszonek jatrogennych.

To tylko niewielka część informacji, które pojawiają się podczas webinaru: „Stan zapalny w kieszeni i profilaktyka po leczeniu”. Spotkanie online odbędzie się w czwartek 22.04 o godz. 20:00 na profilu Listerine dla Profesjonalistów w stomatologii, a poprowadzi je dr Michał Berezowski. Podczas wykładu omówione zostaną m.in. przyczyny powstawania kieszonek dziąsłowych, dobór najskuteczniejszych metod leczenia oraz najlepsze metody profilaktyki.

Link do wydarzenia: KLIKNIJ TUTAJ