COVID-19: samorządy medyczne bez zaproszenia od prezydenta na konsultacje

en
24-02-2021, 12:17
Organizacje zawodów medycznych protestują, gdyż na spotkanie prezydenta RP z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia na temat walki z pandemią,  nie zostały zaproszone.

Przedstawiciele największych samorządów zawodowych zawodów medycznych – samorządu lekarskiego, samorządu pielęgniarek i położnych, samorządu aptekarskiego, samorządu diagnostów laboratoryjnych oraz samorządu fizjoterapeutów nie zostali zaproszeni na spotkanie, na którym być powinni, czyli spotkanie prezydenta RP z reprezentantami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19. Spotkanie takie odbyło się 22 lutego.

Brak zaproszenia jest zaskakujące, gdyż samorządy zawodowe zawodów medycznych zrzeszają i reprezentują kilkaset tysięcy pracowników medycznych, którzy od roku z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem stoją na pierwszej linii obrony przed pandemią.

Pominięcie organizacji zawodów lekarskich zostało odebrane jako lekceważenie (tutaj pełna treść listu samorządowców do prezydenta RP). W specjalnym piśmie samorządowcy podkreślają, że nikt inny nie dysponuje szerszą wiedzą na temat najbardziej pilnych problemów w ochronie zdrowia.

- W dobie epidemii i realnego zagrożenia zdrowia i życia Polek i Polaków oczekujemy lepszej współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podkreślają samorządowcy.