Studenci stomatologii powtórzą rok

ms
15-02-2021, 09:35
Do powtarzania całego roku nauki muszą przygotować się wszyscy studenci stomatologii. Żadna uczelnia nie była w stanie zaoferować słuchaczom kształcenia klinicznego na zadowalającym poziomie. Taka informacja dotyczy na szczęście Szkocji.

Aberdeen, Dundee i Glasgow Dental Schools podjęły decyzję o odroczeniu ukończenia studiów. Studenci nie byli w stanie zdobyć wystarczającego doświadczenia klinicznego w procedurach, którym towarzyszy aerozol. Tak dzieje się w przypadku większości zabiegów stomatologicznych, w których stosuje się narzędzia o dużej szybkości.

Minister zdrowia Szkocji Jeane Freeman przyznaje, że rozumie, jak wszyscy studenci muszą być rozczarowani tą decyzją, jednak nie ma od niej ucieczki. Znajomość procedur podczas zabiegu jest podstawowym warunkiem dopuszczenia dentysty do wykonywania zawodu. - Musimy mieć pewność, że ludzie studiujący stomatologię wejdą na rynek w pełni wykwalifikowani – dodała.

Jak wiadomo studia stomatologiczne kosztują i to niemało. Szkocki rząd obiecał wsparcie w postaci dodatkowego stypendium w wysokości 6,75 tys. funtów.