ŚDZJU w 2021 r. odbędzie się jak co roku

ms
29-01-2021, 09:47
Zostało mniej niż dwa miesiące do Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) - 20 marca. FDI podała kilka wskazówek, dzięki którym chętni do uczestnictwa w akcji #MouthProud, mogą dobrze się bawić i bezpiecznie świętować.

W 2020 r. – pomimo pandemii, która niestety nie odpuszcza – FDI zarejestrowała ponad 300 działań ze 177 krajów.

Jest tyle rzeczy, które lekarze dentyści mogą zrobić w 2021 r., aby świętować i być #MouthProud, chodzi o:
- przeglądy stomatologiczne, wizyty w gabinecie stomatologicznym (nawet w pandemii); 
- konferencje, wykłady, okrągłe stoły, warsztaty;
- wydarzenia medialne;
- wizyty w szkołach;
- kampanie w mediach społecznościowych;
- wydarzenia związane z aktywnością fizyczną. 

Każdy sposób dobry. Chodzi o promowanie znaczenia zdrowia jamy ustnej. 

Poprzez dodania wydarzenia do Mapy Aktywności, można uzyskać jeszcze większą widoczność, pozwalającą na większą liczbę uczestników (w większości w sieci).

Po przesłaniu sygnału o aktywności i umieszczeniu jej na Mapie Aktywności, każdy może ubiegać się o nagrodę Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

Wyróżnienia Światowych Obchodów Zdrowia Jamy Ustnej w 2020 r. uzyskali:
South African Dental Association (SADA) organizując przez lekarzy dentystów przeglądy stomatologiczne i wizyty w szkołach. Każdy oddział SADA dostarczył drobne zestawy do higieny jamy ustnej, które trafiły do uczniów  w 37 szkołach (ponad 10 tys. dzieci w całej RPA). 
Dr Nthabiseng Metsing, szef działu rozwoju zawodowego SADA podzielił się wiadomościami dotyczącymi zdrowia jamy ustnej z 3633 dziećmi. 

Hellenic Dental Association zorganizowało szereg działań  medialnych, sprawiając, że inicjatywy Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej były prezentowane w różnych mediach internetowych, drukowanych, radiowych i telewizyjnych. Zorganizowano konferencję prasową, transmitowaną przez YouTube. Stowarzyszenie wykonało logo WOHD (3D), które przyozdobiło 20 marca budynek parlamentu greckiego.