Warszawa: w Medicover Stomatologia jak w kawiarni

Autor: nieck • Źródło: en
12-01-2021, 09:18
Medicover Stomatologia Plac Konstytucji to miejsce dla estetów, wrażliwych na piękno w każdej dziedzinie życia.

Jak już informowaliśmy w listopadzie 2020 r., uruchomione zostało kolejne centrum stomatologiczne Medicover Stomatologia przy Placu Konstytucji w Warszawie. To trzynasta klinika spółki w stolicy. 

- Z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, swoją działalność oficjalnie rozpoczęło miejsce, nad którym nasza firma pracowała od wielu miesięcy. Obecność w sercu stolicy to ukoronowanie 25 lat rozwoju stomatologii w Medicover. A taka prestiżowa lokalizacja, znana wszystkim warszawiakom, zobowiązuje. Chcieliśmy, aby to centrum stomatologiczne było naprawdę wyjątkowe. Przygotowania do otwarcia Medicover Stomatologia Plac Konstytucji objęły więc pozyskanie wybitnego zespołu medycznego i zakup nowoczesnego sprzętu, a także prace nad innowacyjnym standardem opieki. Koncept tego centrum zakładał również stworzenie bardzo przyjaznej, niemal domowej atmosfery podkreślonej przez nietypowy wystrój wnętrza i realizację misji, którą określiliśmy mianem Rytuału Uśmiechu - mówi portalowi propertydesign.pl Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Do zaprojektowania wnętrz przy Placu Konstytucji 6 Medicover Stomatologia zaprosił architektów z pracowni Piotrowscy Design, docenianych m.in. za ich charakterystyczne aranżacje znanej sieci kawiarni Green Caffé Nero. - Przy naszym udziale zaaranżowane zostały trzy kondygnacje nowego centrum stomatologicznego: podziemna, główna i antresola. Obejmują one przestrzenie o różnych funkcjach – są to nie tylko gabinety stomatologiczne czy łazienki, ale także własne studio fotograficzne, pokoje koordynacyjne i - przede wszystkim - duża strefa reprezentacyjna. To do niej trafiają wszyscy goście po przekroczeniu progu Medicover Stomatologia Plac Konstytucji. Nie ma tu jednak typowej lady recepcyjnej. Jest za to wysoki stół typu „common table”, przestrzeń z wygodnymi fotelami i ekspresem do kawy, regały z książkami. Wchodzących, precyzyjnie umówionych na indywidualne wizyty, witają opiekunowie pacjentów. To oni wskazują, dokąd się dalej udać – dla podkreślenia domowego charakteru przestrzeni, na drzwiach poszczególnych pomieszczeń nie ma typowych numerów ani tabliczek z nazwami - relacjonuje architekt Marcin Piotrowski.

Więcej: propertydesign.pl