Lindvik skakał z zapaleniem zęba mądrości... do czasu

Autor: miro • Źródło: ms
31-12-2020, 11:50
Marius Lindvik, który w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni zajął trzecią lokatę, zmaga się z zapaleniem zęba mądrości. Norweski sportowiec ma za sobą bezsenne noce, przyjmowanie środków przeciwbólowych i wizyty u dentysty. Niestety musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Okazuje się, że zapalenie zęba mądrości i związane z tym dolegliwości, nie przeszkodziły skoczkowi w brylowaniu na skoczni. Do czasu. Po pierwszym konkursie sportowiec wycofał się z rywalizacji, ból był trudny do zniesienia. - Mam zapalenie zęba mądrości. W zasadzie nie przespałem dwóch nocy. Ból chwilami jest dojmujący. Biorę leki przeciwbólowe. Jak na razie daję sobie z tym radę. Ale niestety musiałem iść do dentysty w Oberstdorfie. Było to wieczorem na dzień przed konkursem - mówi Lindvik w rozmowie z norweskimi mediami.

Trener Norwegów Alexander Stoeckl potwierdza, że zawodnikowi wcale nie było łatwo i tym bardziej jest zadowolony z faktu, że skoczek oddawał naprawdę bardzo dobre skoki. - Ostatnio nie było mu łatwo z potężnym bólem zęba mądrości. Okazuje się jednak, że należycie się wyciszył przed konkursem, bo nie może za dużo mówić – ironizował Alexander Stoeckl.

Ostatecznie Lindvik  przegrał walkę z bólem, opuścił kadrę, aby zająć się chorym zębem.