Prolongata zapisów na szczepienia w grupie zero

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
30-12-2020, 07:37
- Do 14 stycznia można zgłaszać się do szpitali węzłowych, do czego namawiamy wszystkie osoby, które wchodzą do grupy zero. Zdecydowaliśmy się na przedłużenie tego terminu - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, podkreślając, że prolongata jest odpowiedzią na postulaty lekarzy.

W ocenie pełnomocnika rządu ds. szczepień to nie będzie miało wpływu na sczepienia grupy pierwszej. - Będziemy mieli gotowy system na 15 stycznia. Mamy nadzieję, że wtedy rozpoczną się zapisy – dodał Dworczyk.

Szczepieniom przeciw COVID-19 preparatem, wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech, w pierwszej kolejności podlegają pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać bezpłatne szczepienie. 

Mateusz Mikowski