Profilaktyka stomatologiczna w Polkowicach

ms
10-12-2020, 07:49
Lakowanie, lakierowanie oraz profilaktyka stomatologiczna realizowane są w gminie Polkowice. Program, finansowany z budżetu gminy, uruchomiono z myślą o dzieciach, które ukończyły trzeci rok życia.

Realizatorem programu jest Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, które od kilkunastu lat realizuje gminny program promocji higieny jamy ustnej, obejmujące leczenie stomatologiczne, lakierowanie i lakowanie zębów oraz edukację profilaktyczną.

Taki program edukacji w zakresie higieny jamy ustnej realizowany jest we wszystkich gminnych przedszkolach. 

- W tym roku, ze względów epidemicznych, przedsięwzięcie zostało bardzo okrojone. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Udało się jednak przeprowadzić prelekcje i pogadanki wśród przedszkolaków, co nas bardzo cieszy - mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

Szef polkowickiej przychodni zapewnia, że program będzie kontynuowany w 2021 r.

- Mamy nadzieję, że pandemia minie i będziemy mogli realizować spotkania przedszkolaków w przychodni. Tutaj będą mogły zobaczyć jak wygląda gabinet stomatologiczny i zapoznać się z pracą stomatologa. Program ma zachęcić dzieci do codziennej pielęgnacji- dodaje.

Na specjalnych pogadankach i zajęciach, z przedszkolakami spotyka się higienistka stomatologiczna, która pokazuje dzieciom jak dbać o zęby i je prawidłowo myć. Najmłodsi uczą się również zdrowych nawyków żywieniowych.

Więcej: pcuz.pl