V Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

ms
08-12-2020, 09:53
V Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych odbędzie się 13 grudnia 2020 r. po raz pierwszy on line.

W programie m.in.:
dr Ewa Rusyan „Co w paście siedzi?”
hig. stom. Katarzyna Ostrowska „Jak zmotywować pacjenta do mycia zębów?”
dr Wojciech Ryncarz „Zabiegi implantologiczne- rola asysty oczami operatora”
mgr Magdalena Dubińska-Rejent mikrobiolog „Bezpieczeństwo w koronie”
hig. stom. Magdalena Michałowska „Skutecznie, bezpiecznie i komfortowo. Profesjonalna higienizacja pacjenta, omówienie poszczególnych etapów – pokaz pracy.

dr n.med. Ewa Rusyan: adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka i współautorka wielu publikacji i wystąpień naukowych, ma bogate doświadczenie z zakresu ubytków niepróchnicowego pochodzenia, geriatrii i epidemiologii.

hig. stom. Katarzyna Ostrowska: doktorantka UM w Poznaniu, prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, absolwentka kierunku Ratownictwo Medyczne Akademii Medycznej (Wrocław, w 2008), na Śląskim Uniwersytecie Medycznym uzyskała tytuł magistra na kierunku Zdrowie Publiczne. Uczestniczka i prelegentka licznych krajowych i zagranicznych konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych i zjazdów zespołów medycznych.

dr Wojciech Ryncarz: jeden z członków - założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej-PASE. Pierwsze swoje implantologiczne szlify zaczynał na Uniwersytecie w Bernie, Szwajcaria. Zajmuje się najbardziej skomplikowanymi przypadkami z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii. Uzyskał tytuł Master of Science w dziedzinie implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie we Frankfurcie, ukończył studia podyplomowe u dr. Johna C. Koisa w Centrum Edukacji w Seattle (USA).

mgr Magdalena Dubińska-Rejent: mikrobiolog, diagnosta laboratoryjny z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w laboratorium mikrobiologicznym, członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

hig. stom. Magdalena Michałowska:  dyplomowana higienistka stomatologiczna z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej. Jest trenerem Swiss Dental Academy, prowadzi szkolenia z zakresu zaawansowanej profesjonalnej higienizacji, członkini Zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS.

Dla uczestników przewidziane są konkursy z nagrodami.

Więcej: Zjazd