Dentystka o muzyce i powołaniu w czasie pandemii

ms
02-11-2020, 12:26
- Wiele osób mieszka ze starszymi rodzicami ze swoimi dziećmi i tak naprawdę każdego dnia zastanawiamy się, czy nasza praca nie ma wpływu na zdrowie i życie najbliższych, ale wiadomo, że jest to nasze powołanie i działamy – mówiła dla TVP Bydgoszcz Natalia Kazimierczak, ortodontka i członkini chóru Medici Cantares z Bydgoszczy.

- Ten teledysk powstał po to, aby pomóc by pokrzepić na duchu walczących od ponad pół roku z koronawirusem pracowników ochrony zdrowia, pokazując, że to też tylko ludzie, mierzący się ze swoimi słabościami i obawami o swe rodziny - mówi Natalia Kazimierczak, komentując nagranie przez chór utworu „We only human after all”.

- Dalej będziemy działać, dalej będziemy pomagać! Ja, jako dentysta, nadal będę przyjmować swoich pacjentów, bo czuję się za nich odpowiedzialna, tak samo jak moi znajomi – zapewnia Natalia Kazimierczak.

Na FB Medici Cantares czytamy: W tym trudnym czasie pragniemy zwrócić uwagę, że oprócz całkowitego oddania się walce z koronawirusem, mamy swoje chwile słabości. W naszej codzienności zawodowej jak również prywatnej, mierzymy się ze swoimi smutkami, strachem, niepewnością. Teledysk dedykujemy w szczególności wszystkim pracownikom ochrony zdrowia. Jesteśmy tylko ludźmi!

Medici Cantares to chór, który tworzą lekarze, studenci medycyny i inni miłośnicy muzyki. Działa przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej od 2011 r.

- Dziś każda pomoc jest niezwykle ważna. To, co obecnie dzieje się, to jest wojna - wojna z wirusem. Musimy się zjednoczyć, bo tylko razem tę wojnę wygramy. Jeżeli będziemy teraz się kłócić, dzielić, przegramy. Muzyka zawsze była i jest ponad podziałami, dlatego mamy ogromną nadzieję, że teledysk ze swoim przesłaniem trafi do wszystkich w tym trudnym czasie – podkreśla w rozmowie z portalem bydgoszcz.naszemiasto.pl Natalia Kazimierczak.