Jurgen Klopp: kto stoi za metamorfozą uzębienia niemieckiego trenera

ms
26-10-2020, 11:19
Uśmiech Jurgena Kloppa jest jaśniejszy od czasu przybycia do Liverpoolu. Kim jest dentysta Jurgena Kloppa? To dr Robbie Hughes, właściciel gabinetu Dental Excellence z siedzibą w Liverpoolu.

W wywiadzie dla BBC Sport w 2019 r. Hughes powiedział, że Klopp skontaktował się z zespołem Dental Excellence po obejrzeniu pracy, którą wykonali z zębami piłkarza Liverpool Roberto Firmino.

- Kiedy Jurgen przyszedł do nas, powiedział, że podobają mu się zęby Roberto, że chciałby mieć podobne – relacjonował dr Robbie Hughes. 

Klopp zaprzeczył wersji wydarzeń Hughesa, twierdząc, że miał problemy z zębami, które wymagały antybiotykoterapii i próbował znaleźć radykalne rozwiązanie. - Nie chodziło o to, że zobaczyłem zęby Bobby'ego Firmino i powiedziałem „chcę ich!”- zapewnił trener Liverpoolu w wywiadzie dla Soccer AM.

Hughes od wielu lat współpracuje z piłkarzami Liverpoolu, a jego pierwszy kontakt z klubem to Martin Skrtel, który grał na Anfield od 2008 do 2016 r.

- Związek z Liverpoolem zaczął się od mojego przyjaciela, który opiekował się wówczas Martinem Skrtelem - wyjaśnił Hughes. - Martin miał wypadek na boisku podczas treningu i potrzebował pilnej interwencji dentystycznej. Mój przyjaciel przedstawił mnie Martinowi, robota wyszła perfekcyjnie a piłkarz był naprawdę szczęśliwy.

- Następnym graczem, który odwiedził mnie, był Lucas Leiva, potem Lucas przedstawił mnie Brazylijczykom i tak naprawdę to wszystko potoczyło się błyskawicznie.

Zawodnikiem, którego zmiana uśmiechu stała się prawdopodobnie swoistym zapalnikiem - był uśmiech Roberto Firmino, jego nowe zęby mogły zainspirować innych członków zespołu.

- Roberto chciał po prostu nowego uśmiechu. Za każdym razem próbujemy dostosować uzębienie do indywidualnych potrzeb - powiedział Hughes.

- Jeśli chodzi o kolor, to mamy cztery odcienie. Roberto zobaczył mapę, spojrzał na jedną, która jest najbielsza i poprosił o „maximo” - opowiadał dentysta. Hughes współpracował także m.in. z: Sadio Mane, Philippe Coutinho i Mario Balotelli. Dentysta współpracuje nie tylko z piłkarzami. Ostatnio w gabinecie stomatologicznym pojawił się zawodnik wagi średniej UFC Darren Till.