FELG Dent: szybkie kroki w rozwoju oprogramowania stomatologicznego

ms
16-10-2020, 08:12
Numer jeden na rynku oprogramowania stomatologicznego – to cel na koniec 2021 r., który stawia sobie firma FELG Dent – poinformował Grzegorz Stawarz, prezes w rozmowie z PMR.

Założycielami firmy jest Grzegorz Stawarz wraz z partnerem z Włoch Guido Pasquantonio profesorem stomatologii na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie.

- W 2018 r. udziały z Włoch w całości zostały wykupione przez Polskich inwestorów, aby zintensyfikować inwestycje i móc mocniej zdobywać rynek. Ok. 1,5 roku temu FELG Dent zaczął budować własną sprzedaż w Polsce – wyjaśnił Grzegorz Stawarz.

Obecnie firma obsługuje około tysiąca gabinetów stomatologicznych w kraju. Oprogramowanie jest dostosowane zarówno do dużego, jak i małego klienta. Firma opracowała aplikację, która umożliwia stały dostęp do aktualnych danych pomiędzy kilkoma lokalizacjami działającymi w danej sieci gabinetów stomatologicznych.

W horyzoncie najbliższych 2-3 lat firma planuje pozyskać 20 proc. rynku gabinetów stomatologicznych w Polsce. Oprogramowanie FELG Dent jest obecne na kilku rynkach europejskich. We Włoszech firma obsługuje około 200 gabinetów stomatologicznych.

Mocnym rynkiem, który buduje firma jest Izrael. Firma posiada też klientów na rynku w Anglii czy Irlandii. Planuje też wyjście poza Europę. Jednym z celów na przyszły rok jest rynek Ameryki Północnej i Południowej.

Firma postawiła na mobilność, prostą obsługę systemu i ograniczenie kosztów oprogramowania. Dostęp do systemu można w każdej chwili uzyskać z dowolnego urządzenia: komputera, laptopa, tabletu i smartfona. Zdecydowaną nowością jest możliwość zarządzania całym biznesem dentystycznym z małego urządzenia, jakim jest smartfon.

Więcej tutaj