Jarosław Kuźniar radzi dentystom jak reagować na hejt w sieci

Autor: miro • Źródło: ms
25-09-2020, 11:09
- Nie dajcie się zwariować, jeśli wasza praca obudowana jest profesjonalizmem i bogatym doświadczeniem, jeśli wykonujecie ją na 100 proc. – to hejt nie może wpływać negatywnie na waszą samoocenę. Hejterzy często dają upust swoim frustracjom, które mają podłoże dalekie od tego co zrobiliście, jak to zrobiliście i jacy jesteście – przekonuje uczestników VDE by CEDE Jarosław Kuźniar dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy.

- Jeden, drugi hejt to nie jest to co powinno wywrócić wasz osąd sytuacji, czy na pewno dobrze wykonujecie swoje obowiązki, jeśli jesteście przekonani że tak - nie przejmujcie się hejtem – apelował Jarosław Kuźniar.

Dziennikarz tłumaczył, że nie mogą stomatologów zatrzymać, tak na prawdę drobne rzeczy. - Nie możecie się przestraszyć tego, że ktoś tak, a nie inaczej was ocenia – przekonywał dziennikarz.

Jarosław Kuźniar podał kilka rad w jaki sposób reagować na hejt w sieci.

Po pierwsze – co do zasady - nie wolno go ignorować, warto zareagować, ale zawsze w sposób wyważony. Emocje są złym doradcą. Nie należy na agresję odpowiadać napastliwością.  Powściągliwość, idealnie żeby była zabarwiona życzliwością, zrozumieniem i nutą uśmiechu – może przynieść wiele korzyści. Oczywiście to sprawdza się w przypadku hejterów, którzy mają zachowaną zdolność do racjonalnego myślenia. Czasami wystarczy nawet zwykły emotikon w formie odpowiedzi, aby zmienić nastawienie atakującej osoby, wpłynąć na jej negatywną ocenę.

Jarosław Kuźniar przekonywał, że dentyści nie mogą uciekać od obecności w mediach społecznościowych. – To jest wasz kanał kontaktu z pacjentami, którzy czytać będą komentarze dotyczące waszej osoby, także te nieprzychylne. Ważne jest jak będą postrzegać was poprzez waszą reakcję. Nie sposób uciec od oceny, nawet tej złej – niezasłużonej. Jak umiecie obronić swoje stanowisko, gdy w pracę angażujecie 100 proc. siebie, gdy przemawia za wami profesjonalizm -  to nie przyjmujcie zarzutów do serca. I tak zapamiętały hejter będzie miał ostatnie zdanie.

Rady Jarosława Kuźniara dla uczestników VDE by CEDE tutaj.