Okradał gabinety stomatologiczne w Warszawie

PAP/ms
02-09-2020, 07:57
Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali na gorącym uczynku 44-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Mężczyzna okradał przychodnie ze sprzętu medycznego - poinformowała 2 września rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Jak przekazała rzeczniczka wolskich policjantów, do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni medycznej - powiedziała.

- Operacyjni ustalili, że mężczyzna miał umawiać się kilka razy tego samego dnia do różnych specjalistów. Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tys. zł - podała.

Wskazała, że 44-letni mężczyzna nieświadomy policyjnej zasadzki w jednym z pomieszczeń w przychodni pakował sprzęt medyczny do swojej torby. Wtedy został zatrzymany.

- Policjanci przystąpili do przeszukania jego mieszkania. Tam znaleźli kilkadziesiąt narzędzi i sprzęt medyczny, płyny medyczne oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 sztuk tabletek, które znajdowały się w kartonach w całym mieszkaniu - tłumaczyła, dodając, że policjanci ustalili również, że 44-latek zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia o sprzedaży skradzionego sprzętu medycznego, który oferował za drobne kwoty. - W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania - wyjawiła.

Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia. 

Bartłomiej Figaj