Krakdent będzie bezpieczny

ms
14-08-2020, 07:45
- Część imprez wystawienniczych przeniesiono, część - odwołano. Jednym z takich przeniesionych wydarzeń są targi stomatologiczne Krakdent, które miały się odbyć na początku marca. To największa stomatologiczna impreza z Polsce. Przenieśliśmy ją na początek września, będzie bezpiecznie – tłumaczy Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

- Niestety wciąż spotykamy się z dużymi obawami zarówno wśród wystawców jak i uczestników targów. Są one zupełnie bezpodstawne, ponieważ organizowane u nas wydarzenia są całkowicie bezpieczne. Udowodniły to m.in. targi biżuterii i zegarków Jubilane, które niedawno się u nas odbyły – tłumaczy Ewa Woch.

W imprezie wzięło udział około stu wystawców i ponad tysiąc zwiedzających. Podczas wydarzenia obowiązywała kontrola temperatury ciała wchodzących do obiektu oraz dezynfekcja rąk. Każdy wystawca otrzymał od organizatora butelkę z płynem dezynfekującym i pakiet rękawiczek jednorazowych w celu udostępniania ich kupcom przed podjęciem rozmów handlowych na stoisku. Stosowana również była cogodzinna dezynfekcja stanowisk.

- Wydarzenie okazało się być całkowicie bezpieczne. Nie odnotowano po nim, żadnego przypadku zakażenia koronawirusem - zapewnia Woch.

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie dodaje, że ich obiekt wdrożył wszystkie wytyczne GIS,

- Wprowadziliśmy m.in. sprzedaż biletów wstępu online, obowiązek zasłaniania ust i nosa, zapewniliśmy możliwości zakupu maseczek na terenie obiektu targowego, zainstalowaliśmy odpowiednią liczbę pojemników z preparatem dezynfekującym przy wszystkich wejściach, w toaletach i innych ogólnodostępnych przestrzeniach – wylicza Grażyna Grabowska.

Powierzchnie, jakimi dysponuje EXPO Kraków (14 tys. mkw.), umożliwiają utrzymanie dystansu pomiędzy uczestnikami.

- Jest bezpieczniej niż na wąskich, zatłoczonych ulicach. - gwarantuje Woch.