Dentysta zapłaci 50 tys. funtów za złe leczenie paradontozy

smn
11-08-2020, 09:36
Dentyście przez 16 lat nie udało się wyleczyć pacjentki z paradontozy, sąd zadecydował, że ma zapłacić kobiecie 50 tys. funtów.

Nieskuteczne leczenie choroby przyzębia trwało u 60-letniej dziś Parkin aż 16 lat. Tak sprawowana opieka stomatologiczna spowodowała, że pacjentka cierpiała z powodu silnego bólu oraz nawracających infekcji. Wstydziła się swojego wyglądu i miała kłopoty z jedzeniem, mówił na sali sądowej prawnik, reprezentujący kobietę.

Parkin już straciła dwa zęby i dalsze utraci najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości, co będzie skutkiem błędnego leczenia. Objawy choroby przyzębia były widoczne na zdjęciach rentgenowskich co najmniej od 2001 r., kiedy to rozpoczęła leczenie w  klinice stomatologicznej Ffolliott Bird Associates.

Niestety tamtejszy lekarz okazał się na tyle niedbały i niekompetentny, że kontakty z nim stały się traumatyczne i psychicznie wyniszczające. Poza zębami które kobieta już utraciła i które w efekcie paradontozy jeszcze straci, będzie musiała jeszcze poddać się długotrwałemu leczeniu, które doprowadzi jej jamę ustną do dobrego stanu. 

Właściwą diagnozę Parkin usłyszała dopiero w 2016 r., gdy dowiedziała się, że ma zaawansowaną chorobę przyzębia. Z tego powodu trafiła w 2017 r. do szpitala, najprawdopodobniej nieskuteczne leczenie, które do tej pory było prowadzone, stanie się przyczyną utratą jeszcze siedmiu zębów.

Gdy Parkin zgłaszała się do kliniki z powodu bólu kilkakrotnie otrzymywała antybiotyk. Przechodziła regularne badanie stomatologiczne, zaś dentyści pracujący w klinice wydawali jej się bardzo kompetentnymi. Nigdy bym nie podejrzewała, że wyłącznie szkodzą, przyznała kobieta.

   
 
Więcej: thestar.co.uk