Tracąc dentystów zyskujemy artystów

ms
07-08-2020, 12:46
Rodzeństwo Małgorzata Gajda i Seweryn Gajda ukończyli stomatologię. Seweryn po studiach zaangażował się w pracę w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. Ich największą życiową pasją jest jednak muzyka.

Rodzeństwo Gajda stawia na muzykę. Mają niebywały talent, są pracowici i zaangażowani w promocję folkloru z rejonu Karpat. Zdobywali laury uczestnicząc w wielu konkursach muzycznych, byli objawieniem jednej z edycji „Mam talent”. Każdy ich występ jest niezapomnianym wydarzeniem muzycznym. On gra na akordeonie, ona gra na skrzypcach i śpiewa. 

Mówią, że największym szczęściem dla nich jest świat muzyki, dla niego bez żalu oddaliby zawodowe sukcesy związane ze stomatologią.

Duet Gajda jest zespołem grającym bardzo zróżnicowaną muzykę. W duecie muzykują od dzieciństwa. Przede wszystkim grają muzykę karpacką, która zawiera zróżnicowane podłoże kultur wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, a są to melodie: łemkowskie, bojkowskie, żydowskie, słowackie, góralskie. Również wykonują muzykę rozrywkową połączoną z muzyką klasyczną oraz filmową. Jak sami mówią: Gramy muzykę wielogatunkową, żeby chociaż jedna melodia została zapamiętana przez naszego słuchacza.