Pacjenci czekają na dentystę na stojąco

ms
27-07-2020, 12:05
W Akademickim Centrum Stomatologii w Zabrzu z powodu koronawirusa pacjenci muszą czekać na przyjęcie przez dentystę poza terenem lecznicy. To kłopot dla ludzi schorowanych, którzy – o ile nie przyniosą ze sobą krzesła – czekają na swoją kolej na stojąco.

Według ogólnie obowiązujących zaleceń pacjenci powinni pojawiać się u dentysty na ściśle określoną godzinę. Kłopot w tym, że wyznaczona godzina nie pokrywa się z godziną faktycznego przyjęcia przez dentystę. Tę drugą dzieli od tej pierwszej czas liczony długimi minutami.

Drażliwą sytuację pod drzwiami Akademickiego Centrum Stomatologii w Zabrzu opisuje Gazeta.

Godzina przyjęcia już mijała, a przed nami w kolejce stała jeszcze 76-letnia pani. Przed bramą ACS pacjentka ta stała wspierając się o mur, bo miała chore kolana. Prośba o wyniesienie krzeseł dla osób oczekujących na przyjęcie przez dentystę nie znalazła zrozumienia wśród pracownika ochrony ACS - opisuje czytelniczka Gazety.

Wydobyte nielegalnie z ACS krzesła, opisująca zdarzenie - kobieta ustawiła poza terenem Centrum, gdyż nawet na parkingu lecznicy oczekiwanie na dentystę jest zabronione.

Po chwili krzesła, należące do ACS, zostały przez ochroniarza „odbite”, a pacjentki musiały nadal oczekiwać na wezwanie do dentysty na stojąco.

Interweniująca czytelniczka Gazety została odesłana w sprawie skargi do ACS w Gliwicach, ale tam nie udało się nawiązać kontaktu z osobą kompetentną.

Więcej: Gazeta Katowice