Dentyści brytyjscy dostają podwyżkę płacy

kan
22-07-2020, 08:49
Wynagrodzenie lekarzy dentystów w Walii ma wzrosnąć o 2,8 proc. Podobna podwyżka jest przewidziana także dla tych, którzy pracują w innych rejonach Wielkiej Brytanii.

Podwyżka wynagrodzenia o 2,8 proc. ma być pokrywana z już istniejącego budżetu, żadnego  dodatkowego finansowania ministerstwo zdrowia nie przewiduje. Pracownicy innych sektorów gospodarki także dostają podwyżkę pensji. 

Walijski rząd postanowił wesprzeć pracowników służby zdrowia, którzy w ciężkich czas po raz kolejny udowodnili poświęcenie i zaangażowanie podczas świadczenia opieki medycznej o najwyższych standardach.

Państwowa służba zdrowia w Walii musi stawić czoła bezprecedensowemu poziomowi potrzeb i braków kadrowych, zaś dla lekarzy ostatnie miesiące były szczególnie wyczerpujące z powodu walki z pandemią COVID-19, podkreślał dr David Bailey, prezes tamtejszej izby lekarskiej. 

Zatem podwyżka pensji nie jest zaskoczeniem, po okresie w którzym tylu pracowników pracowało w najtrudniejszych w swojej karierze warunkach, informuje BBC.

 

Więcej: bbc.com