Rozbudowa Expo Kraków z poślizgiem

ms
17-07-2020, 11:39
Wystawcy podczas targów KRAKDENT z chęcią zagospodarowaliby dodatkową powierzchnię wystawienniczą. Targi w Krakowie, spółka zarządzająca halami wystawowymi Expo Kraków, planowała wyjść im naprzeciw dobudowując kilka tys. mkw. powierzchni targowo – kongresowej. Teraz te plany zostały odłożone na przyszłość.

W projektowanej trzeciej hali miała się znaleźć duża sala konferencyjno-kongresowa.

- Targi, które ruszą od września, będą mniej liczne z uwagi na koronawirusa. Projekt architektoniczny nie zestarzeje się przez następne kilka lat – zapewnia w rozmowie z portalem biznes.lovekrakow.pl prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska.

Zgodnie z harmonogramem Targi w Krakowie rozpoczną w 2020 r. organizację własnych imprez od targów stomatologicznych KRAKDENT we wrześniu.

Dotychczasowy kompleks kongresowo - wystawienniczy Expo Kraków to m.in.:
13 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Hale o łącznej powierzchni 9 tys. mkw., o nośności podłogi 40kPa i wysokości do 12 m.

Hala Wisła (pow. 5 tys. mkw. - większa niż boisko do futbolu amerykańskiego, największa tego typu kryta powierzchnia w Krakowie),

Hala Dunaj (pow. 4 tys. mkw.) przekształcona może być w salę audytoryjną, dzięki czemu możliwe jest zorganizowanie imprez dla 4 tysięcy uczestników typu: kongres, szkolenia, prezentacje.

Sale konferencyjne: Budapeszt, Lwów, Praga i Wiedeń (dowolna aranżacja, np. łączenie modułów w większe powierzchnie). Odległość każdego z tych miast do Krakowa to mniej niż 500 km.

Wielofunkcyjne pomieszczenia mogące służyć jako pokoje spotkań, garderoby lub strefa organizatora.

Przestronne lobby dogodne miejsce na zlokalizowanie recepcji (możliwości zagospodarowania przestrzeni ekspozycyjnej i promocyjnej).

Zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS) połączony z dźwiękowym systemem ostrzegawczym gwarantują komfort i bezpieczeństwo gości.

Parking. 700 miejsc postojowych.