Stomatolog w szkole z najwyższą jakością leczenia

Autor: miro • Źródło: ms
10-07-2020, 09:56
Cieszy, że pomimo niedostatków finansowania, pomimo epidemii koronawirusa, pomimo odgórnych restrykcji w funkcjonowaniu - powstają gabinety stomatologiczne pracujące na potrzeby uczniów.

Kolejny gabinet stomatologiczny został uruchomiony w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrołęce. Leczenie w "Mini Dental", przyjmującym dzieci i młodzież, jest bezpłatne, ponieważ refunduje je NFZ. Pracujący tutaj lekarz dentysta posiada specjalizację stomatologa dziecięcego.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 6 zapewniają, że nowo otwarty gabinet, posiada bardzo nowoczesne wyposażenie. Pacjenci mają zapewnione najlepsze na rynku materiały stomatologiczne. W celu zagwarantowania najlepszego komfortu leczenia stosowane jest znieczulenie komputerowe. Do diagnostyki wykorzystywana jest kamera wewnątrzustna. Regularnie przeprowadza się profesjonalne zabiegi profilaktyczne, a w ramach leczenia realizowane są zabiegi także z zakresu chirurgii dziecięcej.

Z uwagi na okres wakacyjny obciążenie pracą w gabinecie "Mini Dental" z pewnością nie jest najwyższe. To dobry okres na rozpoczęcie leczenia dziecka.

Cieszą zapewnienia przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 6 o stosowaniu w leczeniu najlepszych materiałów stomatologicznych. Taka możliwość niestety wciąż nie jest standardem.