Trzaskowski: nie jestem za obowiązkowymi szczepieniami na koronawirusa

PAP/ms
09-07-2020, 10:15
Obowiązkowe powinny być szczepienia tylko i wyłącznie dla dzieci tymi szczepionkami, które zostały już sprawdzone na inne choroby zakaźne; natomiast na pewno nie należy wprowadzać szczepień obowiązkowych na koronawirusa - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski zapytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy jest za obowiązkowym szczepieniem przeciwko koronawirusowi, kiedy już taka szczepionka będzie dostępna, odpowiedział, że nie.

- Uważam, że obowiązkowe powinny być szczepienia tylko i wyłącznie dla dzieci tymi szczepionkami, które zostały sprawdzone oczywiście na inne choroby zakaźne. Natomiast, jeżeli chodzi o kwestię koronawirusa, to po pierwsze nie ma jeszcze szczepionki, po drugie na całym świecie trwa praca, nie tylko nad szczepionką, ale nad lekarstwami, które mogą się, i terapiami, które mogą się okazać stuprocentowo skuteczne - mówił kandydat KO.

Według niego, nawet jeżeli taka szczepionka zostanie wynaleziona, to jeszcze będzie musiał upłynąć długi czas zanim ona będzie pewna.  - I na pewno nie należy wprowadzać tutaj szczepień obowiązkowych - zaznaczył Trzaskowski.