Konkursy na leczenie stomatologiczne - do skutku

ms
30-06-2020, 07:47
W Łodzi nie ma doraźnej pomocy stomatologicznej. Z uwagi na trwający stan epidemiczny łódzki NFZ na razie nie może ogłaszać żadnych postępowań konkursowych – poinformowała expressilustrowany.pl rzeczniczka OW NFZ w Łodzi Anna Leder. - Kiedy będzie to możliwe, będziemy ogłaszali konkursy do skutku - dodaje.

Stawki zaproponowane przez NFZ są zbyt niskie dla właścicieli gabinetów dentystycznych w Łodzi. W dni powszechne stawka za 12 godzinny dyżur wynosi 800 zł, a w niedziele i święta za dobową gotowość Fundusz płaci 1,6 tys. zł. To jedna z najwyższych stawek w Polsce, ale chętnych nie ma.

- Ostatnio dwukrotnie ogłaszaliśmy konkurs na tę usługę, ale nikt się nie zgłosił.

Poza systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego także trudno uzyskać pomoc stomatologiczną, co prawda niektóre gabinety ogłaszają się, że pracują do północy lub całodobowo, ale tak nie jest. Po godz. 21 nikt nie zgłasza się pod podanymi numerami telefonami – pisze expressilustrowany.pl.

Najbliższy gabinet dentystyczny czynny wieczorami i w dni świąteczne w okolicach Łodzi znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem