Trzcianne: trwa bitwa o budynek, w którym funkcjonuje dentysta

ms
23-06-2020, 07:03
Na 23 czerwca zaplanowano sprzedaż budynku Ośrodka Zdrowia we Trzciannem, w którym pracuje lekarz dentysta świadczący usługi kontraktowe.

Starostwo Mońki w ramach przetargu nieograniczonego sprzedaje budynek Ośrodka Zdrowia we Trzciannem przy ul. Wojska Polskiego 12. Przetarg na sprzedaż ma się odbyć 23 czerwca. Wpłynęły cztery oferty. Cena wywoławcza to 190 tys. zł plus VAT.

Starostwo chce sprzedać budynek przychodni, a wójt nie zamierza go przejąć, bo nie ma pieniędzy na remont obiektu. - Prywatnemu właścicielowi oczywiście zależeć będzie na zysku, więc wynajmie budynek (600 mkw.) np. na przedszkole czy salon kosmetyczny i będzie pobierał wyższy czynsz, niż dostałby od lekarza i lekarza dentysty. - Uderzy to w mieszkańców, bo na terenie gminy nie ma innego miejsca, by prowadzić przychodnię. Jeśli nie tu, to nigdzie - mówi Kurierowi Porannemu lekarz rodzinny Włodzimierz Bołtruczuk.

- Wątpię, aby nowy właściciel pozwolił, abym dalej mógł wynajmować lokal. Tak samo zresztą jak stomatolog, która również przyjmuje w tym budynku i również tak jak ja ma umowę bezpośrednią z NFZ – napisał w liście wysłanym m.in. do ministerstwa zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia i marszałka województwa Włodzimierz Bołtruczuk.

Jeśli wszystkie strony dojdą do porozumienia jest jeszcze możliwość unieważnienia przetargu.

Więcej: Kurier |Poranny