Ceny u dentystów normalnieją?

ms
02-06-2020, 08:02
Normalna cena u lekarza dentysty, czyli jaka - zastanawiają się pacjenci odwiedzający gabinety stomatologiczne funkcjonujące w warunkach pandemii koronawirusa.

W ocenie lekarza dentysty Krzysztofa Wiesiołka z CuprumDent z Lublina dodatkowe kwoty, które w dobie koronawirusa zwiększają ceny zabiegów typu wypełnienie, czy ekstrakcja oscylują wokół 20 – 30 zł, to odpowiada 10 – 15 proc. wartości świadczenia. W efekcie nie można już mówić o zaporowych stawkach, z którymi stykają się pacjenci gabinetów stomatologicznych.

To efekt coraz niższych cen środków ochrony indywidualnej, które wystrzeliły w górę w marcu. Oczywiście śoi nie są jedynym czynnikiem cenotwórczym. Pamiętać należy o specjalistycznym sprzęcie i rozbudowanych procedurach, które mają na celu eliminować ryzyko zakażenia koronawirusem w gabinecie stomatologicznym.

W ocenie Krzysztofa Wiesiołka procedury stomatologiczne, na realizacje których przeznaczano 30 – 40 minut, teraz trwają - wraz z czynnościami przygotowawczymi o 30 – 50 proc. dłużej. To zwiększa koszty stałe, przekładające się na koszt realizowanych procedur.

Krzysztof Wiesiołek zapewnia w rozmowie z TVRegionalną.pl, iż pomimo warunków leczenia pacjentów, znacznie odbiegających od standardów obowiązujących przed pandemią - ceny bardziej rozbudowanych procedur powróciły do tych sprzed marca 2020 r.