Koronawirus: Tomasz Kammel o modzie wśród dentystów

ms
28-05-2020, 07:30
Prezenter, dziennikarz  TVP Tomasz Kammel przedstawił na TT w jaki sposób w dobie koronawirusa odbywają się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Lakoniczny podpis pod sytuacyjnym zdjęciem brzmi:
No i poszedłem do dentysty a tam... Cosmic Fashion Week. Nie byłem autorem pokazu, ale jego producentem, tzn. zapłaciłem za kreacje.

Tomasz Kammel więcej uwagi poświęcił przemyśleniom na temat informacji pojawiających się na temat sytuacji wytworzonej wokół pandemii koronawirusa.

Pisze on:
Do wszystkich znanych i cenionych za swe aktorstwo, pływanie, śpiewanie. Pamiętajcie, że skądkolwiek Covid się wziął, nie ma jeszcze na niego lekarstwa. Opowiadanie, że 250 tysięcy zgonów to nic, bo grypa zbiera większe żniwo jest głupotą.

Pamiętajcie, chodzi przede wszystkim o dwie sprawy:
1. Ochrona osób starszych i chorych.
2. Niezatkanie systemu opieki zdrowotnej.
Ad.1 większość przejdzie Covid bezobjawowo, jeśli w ogóle. Zagrożeni są seniorzy, którzy „i tak chorują, i umierają ze starości”. To prawda, ALE:
Kto dał Wam, kto dał mi prawo do decydowania o długości ich życia? Nikt.
Ad 2 Wprowadzacie degrengoladę, pożywkę dla pandemii strachu. Ludzie z obawy przed zakażeniem zaprzestają np. terapii nowotworowych i bez sensu umierają przedwcześnie. Albo z drugiej strony - jeśli szpitale zatkają się przez Covid, „bo przecież go nie ma”- będą umierać na chociażby zapalenie wyrostka, bo ich nigdzie nie przyjmą.

Jurgen Klopp, trener piłkarski zapytany o Covid odpowiedział dziennikarzowi „Dlaczego pytasz o to trenera piłkarskiego? Pytaj ludzi, którzy znają się na sprawie”. Może warto wziąć przykład?
Nikomu nie odbieram prawa głosu, ale proszę znanych z mediów. Zanim otworzycie usta, odpowiedzcie sobie sami czy macie naukową wiedzę, by zajmować stanowisko?
Czy zanim opowiecie na forum o światowym spisku odwiedzacie chociaż jedną stronę weryfikującą fake newsy?
Bo jeśli tego nie robicie, kompromitujecie się na całej linii.

Posłuchajcie starej prawdy: „reputację buduje się 20 lat, a rujnuje 5 min.”
Przemyślcie to zanim rzucicie komuś w twarz, że jest np. opłaconym lekarzem.