Dentysta Michał Dudziński w akcji #Hot16Challenge2

ms
26-05-2020, 09:37
Lekarz dentysta Michał Dudziński, który niegdyś – będąc wiceprezydentem PTSS (obecnie prezydent PTSS) - często gościł na portalu infoDENT24.pl, jako animator wielu przedsięwzięć organizowanych przez samorząd studentów stomatologii, teraz dał się poznać jako znamienity raper, wspierający medyków w dobie koronawirusa. Chodzi o akcję #Hot16Challenge2.

#Hot16challenge2 to wyzwanie polegające na nagraniu kilkunastu wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl.

Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom ochrony zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem siepomaga.pl

Sześć lat temu # hot16challenge stało się popularne jako ruch między artystami, w którym raperzy (i muzycy), gdy zostali nominowani, mieli nagrać 16 taktów w ciągu 72 godzin . Po zakończeniu artysta wyznaczał cztery inne osoby, które miały zrobić to samo.

W ramach akcji 88 tys. osób zebrało do 25 maja ponad 3,2 mln zł.