Prezes OIL w Krakowie, dentysta Robert Stępień o hejcie wobec medyków

ms
13-05-2020, 13:00
- Jakaś aberracja nastąpiła w umysłach części naszych rodaków, którzy lekarzy, ratowników, pielęgniarki, laborantów, rehabilitantów itp. uznali za niebezpiecznych dla ich życia. Ba, incydentalnie nawet przedszkolaków z rodzin lekarskich próbowano izolować, a fala hejtu przeciw środowisku medycznemu wymaga absolutnie radykalnego przeciwdziałania – alarmuje prezes OIL w Krakowie, lekarz dentysta Robert Stępień.

W tej ostatniej sprawie zdecydowanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie, nie tylko w odniesieniu do lekarzy, ale i wszelkich pomawianych osób różnych zawodów – można i należy wyrazić ostry sprzeciw, wprowadzając prostą zasadę blokowania anonimów. Jestem przekonany, że marginalizacja obrzydliwości byłaby błyskawiczna.

Pomysł nie jest oryginalny, natomiast pytanie kto i dlaczego wykazuje bierność, wymaga chyba odpowiedzi.

Prezes OIL w Krakowie przypomniał, że 10 maja zakończono zbieranie wniosków o przydział środków ochrony indywidualnej, następuje ich rozdział. - Jak najsprawiedliwiej, mocno podenerwowani, bo próśb z Małopolski i Podkarpacia jest dwa razy więcej niż środków ochrony. Wręcz zawstydzenie ogarnia człowieka, gdy zapowiada się przydział dwóch maseczek na jednego lekarza, więc pospiesznie dokupujemy z funduszy Izby co się da, na rynku wciąż deficytowym - pisze szef OIL w Krakowie.

- Dzieląc dary, gorączkowo je segregując dla poszczególnych podmiotów, pragniemy w imieniu małopolskich i podkarpackich lekarzy należących do naszej Izby podziękować „Kulczyk Foundation” za hojność, której nasza służba zdrowia raczej nie doświadcza - podkreślił Robert Stępień.