W Sejmie: dlaczego resort zdrowia nie zaopatruje dentystów w środki bezpieczeństwa?

en
13-05-2020, 09:57
Brak zaopatrzenia w środki ochrony osobistej gabinetów stomatologicznych, które nie podpisały kontraktu z NFZ stał się tematem sejmowej interpelacji.

 Posłanka Barbara Dolniak przypomniała w sejmie o trudnej sytuacji gabinetów stomatologicznych oraz klinik stomatologicznych, które nie korzystają z kontraktów NFZ, a zatem nie mają możliwości otrzymywania środków bezpieczeństwa w dobie pandemii COVID-19. Mowa jest o rękawiczkach jednorazowych, maseczkach czy płynie dezynfekującym. Wskazać bowiem trzeba, iż podmioty te zostały jednocześnie zobowiązane do zakupu w/w środków na własny koszt, podkreśla w interpelacji posłanka.

Barbara Dolniak pyta szefa resortu zdrowia:

- Czy Ministerstwo Zdrowia przewiduje narzędzia pomocowe dla stomatologów i prowadzonych przez nich gabinetów i klinik stomatologicznych, którzy wobec pandemii COVID-19 borykają się z wieloma problemami natury technicznej oraz finansowej w związku z pozyskiwaniem koniecznych do pracy środków bezpieczeństwa?
- Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie zapewnia bieżącej dostawy środków bezpieczeństwa (rękawiczek jednorazowych, maseczek oraz płynu dezynfekującego) dla opisanych gabinetów i klinik stomatologicznych?