Dentyści wracają do pracy 18 maja, z tym, że na Litwie

ms
13-05-2020, 08:49
Od 18 maja na Litwie będzie świadczona nie tylko pomoc w nagłych przypadkach, ale także planowe usługi dentystyczne. Przygotowania trwają. Jakie?

Wszystkie lecznice stomatologiczne, w porozumieniu ze specjalistami Instytutu Higieny, muszą przygotować plan organizacji pracy, zapewniający bezpieczeństwo i zdrowie personelu i pacjentów. Plan ten należy przedstawić do wglądu Narodowemu Centrum Zdrowia Publicznego.

Każda lecznica – w zależności od posiadanej infrastruktury – powinna obliczyć ilu pacjentów maksymalnie w ciągu dnia może przyjąć, z ilu gabinetów lekarze będą korzystali, ilu lekarzy jednocześnie będzie pracowało, jakie zasady dezynfekcji będą obowiązywały. Muszą być też przewidziane szczegółowe działania na przypadek zidentyfikowania przypadku zakażenia koronawirusem.

Dentyści zatrudnieni w kilku placówkach zdrowia, powinni pracować cyklicznie, czyli w jednym miejscu odpracować miesięczną liczbę godzin i dopiero wówczas przejść do innej. Ma to ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

źródło: wilnoteka.lt