W Żyrardowie będzie jednak gabinet stomatologiczny w szkole

ms
13-05-2020, 08:34
Czas nie sprzyja inwestycjom, jednak radni Żyrardowa przeznaczyli 80 tys. zł na „Adaptację części pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 2, celem uruchomienia gabinetu stomatologicznego”. Oby pieniądze te służyły efektywnemu leczeniu uczniów, co w dobie walki z koronawirusem nie jest takie pewne.

To, że będzie gabinet stomatologiczny w szkole nie oznacza, że pojawią się kolejne konkursy NFZ na leczenie uczniów w szkołach i – co najważniejsze - czy będą chętni do podjęcia się takiego zadania. Świadczeniodawcy, realizujący takie zadanie są obecnie w niezwykle trudnej sytuacji, gdyż do września z pewnością nie będą mieli okazji spotkać się z pacjentami, przynajmniej z zasadniczą ich grupą.

- Od trzech lat gabinet stomatologiczny w naszej szkole stoi pusty. Teraz pomoc dentystyczną znajdą tutaj uczniowie wszystkich miejskich placówek. To jedyny szkolny gabinet w podległych miastu szkołach – mówi Marzena Marjańska, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej.

W gabinecie jest już sprzęt, ale wymaga on uzupełnienia, a pomieszczenie dostosowania pod kątem wymagań medycznym. Niezbędna jest również budowa toalety dla niepełnosprawnych, zamontowanie schodołazu.

Ekipy remontowe będą miały czas na prace do września, bo pewnie wówczas najwcześniej wrócą dzieci do szkół.