Koronawirus: aplikacja dentysty o stanie zdrowia Polaków

ms
11-05-2020, 13:01
Dentysta Marcin Krufczyk, właściciel gabinetu Dentysta.eu w Gliwicach zmodyfikował aplikację na smartfona, której użytkownik mógł oznaczyć siebie jako osobę zdrową lub zarażającą, teraz zastosowane rozwiązanie dotyczy zgłaszania objawów, a nie obecności na kwarantannie czy pozytywnego wyniku na COViD-19.

- Wyciągnąłem wiele wniosków z poprzedniej wersji, aplikacja została przerobiona tak aby zgłaszać objawy, a nie na obecność na kwarantannie czy posiadanie pozytywnego wyniku na COViD-19 - przekonuje Marcin Krufczyk.

Aplikacja nie służy zatem do wykrywania zakażenia tylko do ogólnego zapoznania się ze stanem zdrowia otoczenia. O ile dużo osób w pobliżu deklaruje gorączkę - może nie być to dobry pomysł na spacer do tego miejsca.

Z bezpłatnej aplikacji mogą korzystać wszyscy użytkownicy smartfonów, którzy chcą chronić zdrowie. Link do aplikacji

Marcin Krufczyk tak opisuje narzędzie:
Szukasz aplikacji do ochrony zdrowia? Jeśli tak, pobierz bezpłatnie naszą nową aplikację ochrony zdrowia. Aplikacja wprowadzi w ogólne zasady higieny w tym prawidłowe techniki mycia rąk.

Skonfiguruj swoje konto z geolokalizacją, które pozwala zobaczyć, ile osób w okolicy ma gorączkę, kaszle, czuje się źle, jest zdrowa lub nie wie, co to za stan. Inni użytkownicy mogą sprawdzić z dokładnością od 0,1 km do 5 km zasięgu, jak wiele użytkowników ma nietypowe objawy w pobliżu.

Aplikacja została zaprojektowana, aby zapobiegać problemom zdrowotnym, a tym samym zmniejszyć ilość spożywanych leków, które osobom prawidłowo przeciwdziałającym nie będą potrzebne.

Aplikacja działa w tle i informuje o stanie zdrowia, aby nie narażać innych.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem