MZ: nowe zalecenia w stomatologii? Jakie zalecenia?

ms
09-05-2020, 09:30
Ministerstwo Zdrowia nie wydało nowych zaleceń dotyczących opieki stomatologicznej. Oznacza to, że jedynymi obowiązującymi rekomendacjami są te wydane w marcu - czytamy na stronie PTS.

Sytuacja wymaga wyjaśnienia. infoDENT24.pl pisząc 5 maja o nowych zaleceniach podał, że: Materiał jest bardzo oczekiwany przez lekarzy dentystów, jednak sygnalizujemy, że jest to propozycja, a ostateczny kształt dokumentu zależeć będzie m.in. od usankcjonowania przez resort zdrowia teleporady jako obowiązującej procedury w stomatologii, co jeszcze nie jest przesądzone. Następnego dnia PAP podała, że są nowe zalecenia MZ w dziedzinie stomatologii, a za nią tak samo temat ujęły inne media.

Stanowisko MZ jest jednoznaczne: nie ma nowych zaleceń, jedyne obowiązujące to te z marca: Koronawirus: nareszcie są wytyczne i zalecenia MZ dotyczące stomatologii

W tej sytuacji lekarzom dentystom należy się oficjalne wyjaśnienie jaki jest stan sprawy. 8 maja jeden z konsultantów krajowych, pytany przez infoDENT24.pl o to czy obowiązują zalecenia z marca, powoływał się na nowe wytyczne z 5 maja, wskazując przy tym na zdjęte restrykcje w wykonywaniu niektórych zabiegów stomatologicznych. Wiedząc o narastającym nieporozumieniu materiału tego nie opublikowaliśmy.