Dentysta o wyglądzie kosmonauty spowszednieje?

ms
08-05-2020, 15:05
- Wyglądam trochę jak kosmonauta, ale to teraz dla mnie i dla pacjenta obowiązkowe zabezpieczenie. Stomatolodzy mają do czynienia ze śliną pacjenta, w dodatku rozpylaną na odległość podczas zabiegu, a drogą kropelkową następuje zakażenie wirusem. Dlatego drobiazgowa ochrona jest koniecznością– tłumaczy Oleg Magdziarz uruchamiający właśnie nową przychodnię stomatologiczną w Kielcach Dental Clinic Magdziarz.

- Podstawowa sprawa to oczywiście kombinezon z kapturem lub czepek na głowę, maseczka ochronna na nos i usta, przyłbica na twarz lub okulary, oczywiście rękawiczki, obuwie lub ochraniacze na buty - wylicza w rozmowie z portalem echodnia.eu Oleg Magdziarz.

Jedną z konsekwencji wyposażenia stomatologa oraz dezynfekcji płynami i lampami gabinetów i innych pomieszczeń będzie podwyżka cen usług stomatologicznych.

- To nieuniknione, ponieważ nawet o kilkaset procent zdrożały ceny rękawiczek, maseczek, kombinezonów. Dlatego w mojej opinii należy się spodziewać wzrostu cen usług, ale w niewielkim stopniu. To nie jest z naszej strony chęć wzbogacenia się, ale ponoszenie konsekwencji spekulacji na rynku materiałów ochronnych – dodaje rozmówca portalu echodnia.eu.

- Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni ruszą powoli wszystkie gabinety stomatologiczne, ponieważ stomatolog to przedsiębiorca i musi pracować - mówi Oleg Magdziarz.