Corten Test&Drive: startuje punkt diagnostyki mobilnej COVID-19

ms
06-05-2020, 16:22
Centrum Medyczne Corten Medic uruchamia wraz z Kieleckim Parkiem Technologicznym Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 Corten Test&Drive, w którym będą wykonywane dwa rodzaje testów: szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG koronawirusa SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające RNA wirusa.

Centrum Medyczne Corten Medic (realizuje m.in. opiekę stomatologiczną dla pacjentów w COVID-19 w dentobusach na terenie woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego) wprowadziło do oferty testy przesiewowe na przeciwciała koronawirusa. Corten Test&Drive.

Projekt jest wynikiem działań firmy Lucasco, która zainicjowała współpracę Corten Medic i Kieleckim Parkiem Technologicznym. 

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test&Drive będzie oferował mieszkańcom:
- testy serologiczne (przesiewowe) na przeciwciała IgM i IgG koronawirus, których wynik będzie znany już po 6-10minut,
- testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. W przypadku testów genetycznych w Corten Test&Drive będzie pobierany materiał do badań, których wynik pacjent będzie odbierał po około 24 godz.

Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia.

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test&Drive będzie się mieścił na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul Olszewskiej 21. Na testy mieszkańcy będą mogli się zgłaszać w godzinach 7-18 od poniedziałku do piątku.

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test&Drive uruchomiony zostanie 7 maja 2020 o godzinie 12.00. Działalność Corten Test&Drive rozpocznie się edukacją oraz informacją na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla pacjentów i społeczeństwa kieleckiego. Spotkanie odbędzie się przy zastosowaniu procedur bezpieczeństwa. Będzie również możliwość zadawania pytań z tematyki organizacji, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID 19.