Walka o walkę z hejtem wobec medyków

ms
04-05-2020, 16:05
Bartosz Fiałek, przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego OZZL domaga się utworzenia przez ministra sprawiedliwości specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem z urzędu hejtu i agresji skierowanej wobec pracowników ochrony zdrowia.

Uzasadniając potrzebę powołania takiej komórki Fiałek pisze: W ostatnim czasie byliśmy świadkami nieobsługiwania nas przez pewne podmioty spożywcze, wybijania nam okien w domach, niszczenia samochodów przy pomocy spray-ów, przebijania opon czy oblewani drzwi od mieszkania farbą. Wspomnę jeszcze o powszechnych sugestiach abyśmy opuszczali swoje mieszkania na czas epidemii czy problemach z zapisaniem naszych dzieci do żłobków czy przedszkoli.

- Ponieważ, jako pracownicy ochrony zdrowia na co dzień ratujemy zdrowie i życie Polek i Polaków, narażając przy okazji swoje, w tej sytuacji powołanie ww. komisji byłoby  wyrazem najwyższej troski o personel medyczny - uważa Fiałek.

Tworząc wspomniane rozwiązania wystarczy wzorować się na powołanych w prokuratorach regionalnych i rejonowych w całym kraju komórkach zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi - uważa związkowiec.