Pomoc stomatologiczna w powiecie nyskim na papierze

ms
30-04-2020, 15:03
W zasadzie należałoby powiedzieć pomoc stomatologiczna w telefonie i nie chodzi o teleporadę. Tylko o skazane na porażkę rozliczne próby dodzwonienia się do świadczeniodawców realizujących leczenie w ramach kontraktu z NFZ.

Radna powiatu nyskiego Bożena Lewińska stwierdziła, że zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie NFZ punkty opieki stomatologicznej funkcjonują w Głogówku i w Brzegu, jednak w momencie gdy pacjent chce się tam dodzwonić odpowiada... sygnał poczty przepełnionej wiadomościami. W Nysie pacjent potrzebujący pomocy dentystycznej może jedynie liczyć na zdalne otrzymanie recepty na lek.

Według wyjaśnień starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza jedyną poradnią, w której można uzyskać pomoc dentystyczną jest poradnia w Łambinowicach.

Dzwoniący do portalu nowinynyskie.pl mieszkańcy regionu sygnalizują, że brak jest ze strony powiatu informacji na ten temat.

- W każdym mieście naszego powiatu powinien przyjmować, chociaż jeden dentysta. Przecież nie możemy myśleć tylko o wirusie! Kiedy się to wszystko skończy to dopiero dentyści będą mieli pacjentów! Przecież teraz trzeba zapomnieć o leczeniu ubytków, które jeszcze nie dają o sobie znać bólem – sugerują czytelnicy portalu nowinynyskie.pl.