A w Niemczech dentyści pracują normalnie

ms
30-04-2020, 13:50
Normalnie to sformułowanie na wyrost, gdyż w wielu praktykach stomatologicznych po wybuchu pandemii pacjentów po prostu nie ma. Tak, czy inaczej w Niemczech opieka dentystyczna jest utrzymywana bez ograniczeń.

- Nadal jesteśmy do dyspozycji naszych pacjentów - podkreśla Torsten Tomppert, prezes publicznego stowarzyszenia dentystycznego Badenii - Wirtembergii. - Wszystkie interwencje stomatologiczne, które są wskazane medycznie, odbywają się bez przeszkód - dodaje Clemens Schopp, prezes stowarzyszenia dentystów w Baden - Baden.

Niemieccy dentyści raportują, że liczba pacjentów w stosunku do czasu sprzed pandemii spadła o 50 do 60 proc.

Jeśli chodzi o leczenie dentystyczne, w Niemczech zawsze obowiązywały wysokie standardy higieny, które uwzględniają zarówno ochronę pacjentów, jak i personelu medycznego. Zostały one ponownie uzupełnione: oprócz rękawiczek, maseczek i okularów ochronnych używane są teraz przyłbice, ale takie zalecenie, wydane przez Instytut Roberta Kocha i stowarzyszenia stomatologiczne, istniało wcześniej.

Manfred Lieken, prezes jednego z okręgowych stowarzyszeń stomatologicznych – przestrzega, aby wymóg, dotyczący maski, nie powodował złudnego poczucia bezpieczeństwa i aby przestrzegane były ogólne zasady higieny.