Prezydent RP dziękuje personelowi medycznemu

PAP/en
27-04-2020, 14:23
Prezydent Andrzej Duda składa ministrowi zdrowia podziękowania dla całego personelu medycznego, który z oddaniem walczy z epidemią COVID-19.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek deklarację, w której zobowiązał się, że w drugiej kadencji nie podpisze żadnej ustawy, która pozwalałaby na prywatyzowanie publicznych szpitali.

Podczas konferencji prasowej, na której prezydent podpisał dokument, podziękował również ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu za bardzo dobrą służbę dla Rzeczpospolitej i dla polskich pacjentów, którą minister w tym trudnym dla Polski czasie wykonuje wraz ze swoimi pracownikami w ministerstwie.

- Na pana ręce, jako lekarza, chciałem złożyć podziękowania dla polskich lekarzy, dla całego personelu medycznego, dla tych wszystkich polskich lekarzy, pielęgniarek i pozostałych osób z personelu medycznego, którzy nie oglądając się na nic, ofiarnie niosą pomoc, kierując się tym, co uważają w swoim życiu zawodowym za najważniejsze - przysięgę, którą kiedyś składali, przystępując do wykonywania swojego zawodu, który oni traktują jako powołanie i służbę - podkreślił prezydent.

- Za wspaniałą postawę tych wszystkich ludzi chciałem panu ministrowi z całego serca podziękować, prosząc o to, aby te podziękowania od głowy państwa do nich zanieść i z ciepłem i ogromną moją wdzięcznością im przekazać - mówił prezydent. W jego ocenie, ciężko powiedzieć, gdzie byśmy byli, gdyby nie ich oddanie i ich bohaterstwo. Dziękuję za to z całego serca - zakończył.

autor: Olga Łozińska