Morawiecki: dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem

ms
26-04-2020, 22:10
- Mamy przygotowane ponad 104 tys. miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków, dla osób zakażonych przygotowano natomiast ponad 7,5 tys. miejsc w 76 obiektach; mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - napisał 26 kwietnia premier Mateusz Morawiecki.

- Sytuacja, w jakiej się znajdujemy daleka jest od normalności, ale w obliczu pandemii terenowa administracja rządowa zdecydowanie staje na wysokości zadania. Chciałbym podziękować wojewodom za ich pracę i wspieranie przedstawicieli służby zdrowia wszelkimi dostępnymi środkami - napisał premier w niedzielę na Facebooku.

Podał, że we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowali oni łącznie 104 777 miejsc w 239 obiektach, które służą jako izolatoria i hotele dla medyków. Jak ocenił, pozytywne jest to, że zajętych jest aktualnie tylko 19 proc. z nich.

- Dla osób zakażonych koronawirusem przygotowano natomiast 7557 miejsc w 76 obiektach, a tam obłożenie jest jeszcze mniejsze i wynosi tylko 6 proc. Lekarze i personel medyczny mogą liczyć na 3718 specjalnych miejsc hotelowych. Miejsca jest dużo - wykorzystano dotąd jedynie 13 proc. - przekazał szef rządu. - Przed kolejnym pracowitym tygodniem mogę Państwa zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę z koronawirusem - podsumował.